Dnia 25 września miał miejsce w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Gabinety i pomieszczenia szkolne zostały opatrzone napisami w językach obcych. Został zorganizowany konkurs szkolny. Było bardzo wesoło. Grupa uczniów przebranych za znane postacie z Europy przychodziła do każdej klasy i przeprowadzała konkurs. Pierwsze zadanie polegało na rozpoznaniu przez dzieci wskazanych przebranych osób; np. Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Harry Potter, Sherlock Holmes ). Drugie zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania z języka angielskiego i niemieckiego. Ostatnie zadanie to podanie dwóch powodów, dlaczego warto jest, uczyć się języków obcych. Padały różne odpowiedzi: podróże, porozumiewanie się, praca za granicą, poznanie nowych przyjaciół i zostanie nauczycielem języka obcego.

Danuta Ząbkowska
nauczycielka j. niemieckiego