12 lutego, w nagrodę za dobre wyniki w nauce i przykładne zachowanie, 39 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę, by odkryć niesamowite miejsca Dolnego Śląska.

Grupa zwiedziła fabrykę bombek znajdującą się w Złotoryi. Uczniowie nie tylko mogli obserwować w jaki sposób i z jakim zaangażowaniem robi się ozdoby choinkowe, które w grudniu królują na świątecznych drzewkach, ale również mieli niepowtarzalną okazją własnoręcznie pomalować i przyozdobić bombki podczas warsztatów.

Prócz zwiedzania złotoryjskiej fabryki szkolna wycieczka zawitała do Karpacza, gdzie w niezwykle klimatycznym muzeum podziwialiśmy zabawki z całego świata, precyzja z jaką zostały wykonane i poświęcenie, jakie towarzyszyło procesowi ich tworzenia, wywarło na wszystkich ogromne wrażenie.

Niewątpliwie wycieczka ta zostanie w pamięci na długi czas, gdy już będzie trzeba zasiąść w szkolnych ławach.