16 maja 2014 roku uczniowie Szkół Podstawowych nr 1,2,3,5 i 10 mieli okazję sprawdzić swoją znajomość kultury starożytnej Grecji, a to za sprawą II Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Żarach.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością poszczególnych mitów, ale również dużą kreatywnością i pomysłowością oraz znajomością frazeologii nawiązującej do wierzeń starożytnych.

Wśród zadań jakie postawiono przed poszczególnymi drużynami były między innymi: turniej wiedzy, wyjaśnianie frazeologii mitologicznej oraz stop klatka - konkurencja polegająca na zaprezentowaniu scenki obrazującej wybrany mit.

Wśród szkół najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr12, na podium znaleźli się również gospodarze imprezy – żarska Trójka, która zakończyła rywalizację na trzecim miejscu. Zmagania uczestników umiliły dwie uzdolnione wokalistki z naszej szkoły Aleksandra Chabza i Adrianna Średniawa.