Wycieczka edukacyjno – turystyczna do Ochli – 09.06.2015r.

Cele:
- Budzenie i rozwijanie uczuć estetycznych i etycznych poprzez wyrabianie wrażliwości na piękno przyrody i sztuki.

9 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły (Szkoła Podstawowa nr 3 w Żarach) wzięli udział w imprezie tematycznej zorganizowanej przez Muzeum Etnograficzne w Ochli "Ginące zawody i umiejętności". W tym czasie skansen  zamieni się w gwarną, żywą wioskę, w której twórcy, gospodynie i gospodarze prezentowali dawne umiejętności i profesje.

Oprócz zwiedzania otwartych obiektów, wystaw i ogólno dostępnych pokazów uczniowie wzięli udział w dodatkowych zajęciach warsztatowych dla poszczególnych grup:
-garncarstwo na kole
-garncarstwo metodą wałeczkową.

Mieliśmy również okazję przejechać się bryczką, co było dla wszystkich wielką frajdą i dużym przeżyciem.
Po dużej dawce wiedzy historycznej i praktycznych doświadczeniach pojechaliśmy do Zielonej Góry na poczęstunek, gdzie spędziliśmy również miłe chwile jedząc i pijąc w ciepłym „FOCUSIE” w restauracji McDonald’s.