11 października 2014 r. zostało otwarte nowo wybudowane boisko. Nasza szkoła wzięła udział w uroczystym otwarciu oraz w inauguracji Żarskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2014/2015 i rozpoczęciu realizacji dofinansowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych projektu pn. „W kibicowaniu łączymy pokolenia”.

Pierwszym punktem programu był barwny korowód złożony ze wszystkich szkół i przedszkoli z Żar.  Kolorowe przebrania świetnie pokazywały jak nasi uczniowie będą kibicowali.

Boisko zapełniło się dziećmi i ich rodzinami oraz zaproszonymi gośćmi. Wszyscy obejrzeli piękne widowisko taneczno-sportowe oraz pokaz freestyle’u piłką w wykonaniu Mistrza Świata Krzysztofa Golonki.

Poza tym na wszystkich czekało mnóstwo wrażeń i świetna zabawa oraz darmowa fasolka po bretońsku.