W dniu 14.12.2013r. w Domu Kultury w Sulechowie odbyły się eliminacje rejonowe regionu lubuskiego do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2014. Do tegorocznych eliminacji zgłosiła się rekordowa liczba podmiotów muzycznych w liczbie ponad osiemdziesięciu. Jest to rekord na skalę wojewódzką i ogólnopolską – informuje Maciej Sławny z Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Przesłuchania eliminacyjne odbywały się w dwóch salach równolegle. Na sali widowiskowej – zespoły, a na sali kameralnej – soliści. Przy ocenie jury brało pod uwagę wiele elementów m.in. tonację, brzmienie, aranżację, prezencję sceniczną oraz ogólne wrażenie artystyczne, a także kategorię wiekową i rodzaj podmiotu muzycznego. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury postanowiło zakwalifikować do finału festiwalu w Będzinie pięć podmiotów wykonawczych. Wśród nominowanych do XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek są uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach. Są to Maja Kowalska i Aleksandra Chabza. Dziewczęta w duecie zaśpiewały pastorałki pt. ”Babci zegar” i „Sianko na stół”. Opiekunem dziewcząt jest Sebastian Hubryj, nauczyciel muzyki.
Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.