My, dumni uczniowie i nauczyciele „Sienkiewicza”, co roku w listopadzie uroczyście obchodzimy „Dni Patrona Szkoły”. Wszystko po to, aby lepiej poznać sylwetkę i twórczość wielkiego pisarza i oddać mu należną cześć.

W szkole odbył się turniej klas IV – VI. Wysiłki w potyczkach wiedzowych, plastycznych i sportowych oceniało profesjonalne jury! Uczestników turnieju nie opuszczał dobry humor i szczęście.

Klasy I – III, po lekcjach o Patronie Szkoły, przygotowywały w klasach plakaty, gazetki i prezentacje związane z Henrykiem Sienkiewiczem.

11 grudnia 2013r. odbyło się podsumowanie Dni Patrona Szkoły. Uczniowie całej szkoły mogli obejrzeć w sali gimnastycznej prezentacje klas I – III oraz przedstawienie teatralne „Podróże Sienkiewicza…” przygotowane przez uczniów klasy IV-VI.

Salę zdobiły plakaty, które uczniowie przygotowali w klasach oraz pięknie wykonana dekoracja do przedstawienia.

Henryku Sienkiewiczu

dziękujemy za twórczość