W dniu 25.04.2014r. w sali widowiskowej Żarskiego Domu Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny ERATO w składzie: Oliwia Jaworska, Maja Kowalska, Julia Bartkiewicz, Dominika Nerga,
Nikola Miśkiewicz, Aleksandra Chabza oraz Adrianna Średniawa. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę pt. „Najprostsza jest droga do domu” zdobywając tytuł laureata. To nie koniec dobrych wieści….
W kategorii solista uczennica naszej szkoły Maja Kowalska także znalazła się w gronie najlepszych wokalistów otrzymując tytuł laureata, a Aleksandra Chabza zdobyła wyróżnienie. Zespół ERATO oraz Maja Kowalska decyzją jury otrzymał nominację do finału wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej PRO ARTE 2014. Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia.