Szkoła Podstawowa nr 3

im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Get Adobe Flash player

Rok szkolny 2014/2015

 

KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE:

 

* 1. III miejsce dla zespołu klas VI w Konkursie Matematycznym dla Szkół Podstawowych „Święto Matematyki”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żary

* 2. Wyróżnienia indywidualne w  Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Żary 2015 - A. Chabza (6b), A. Domian (2b), O. Jaworska (5b).

 * 3. I miejsce - w kategorii szkół podstawowych - w wojewódzkim konkursie plastycznym o tematyce honorowego krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża – Dominik Zapolski (1c).

* 4. Wyróżnienie w VII Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczym „Poznaję Łużycką Ojcowiznę Kresową  i buduję makietę łużyckiego zabytku kresowego”, pod hasłem „Początki Odbudowy i Zagospodarowania przez Kresowian Łużyc, Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Pomorza” – Kacper Błaszczyszyn (4a).

* 5. II miejsce w międzyszkolnym konkursie Bożonarodzeniowym (j. angielski, j. niemiecki).  

* 6. III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Moja Babcia i mój Dziadek” dla dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych w ramach XVI Lubuskiego Tygodnia Seniora w kategorii klas I-III szkoły podstawowej – Aleksander Lichodziejewski.

* 7. Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Moja Babcia i mój Dziadek” dla dzieci z przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych w ramach XVI Lubuskiego Tygodnia Seniora w kategorii klas I-III szkoły podstawowej – Anna Matkowska.

* 8. Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim „Moja Babcia i mój Dziadek” dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów w ramach XVI Lubuskiego Tygodnia Seniora w kategorii uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej – Kacper Błaszczyszyn (4a), Maja Kowalska (6b).

* 9. Wyróżnienie w konkursie literackim „Sportowiec, którego znam i podziwiam” – organizowany przez SP1 Żary - Aleksandra Ślipko (5b).

* 10. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kot, pies i inne zwierzęta” – Kacper Synarecki.

* 11. Nominacja do II etapu 20 konkursu piosenki „Wygraj sukces” – Maja Kowalska (6b).

* 12. Finalista konkursu przedmiotowego z historii i społeczeństwa. Kwalifikacje do etapu wojewódzkiego – Michał Krzemiński (5a).

* 13. II miejsce w V edycji konkursu fotograficznego PTTK „Młodsze i starsze razem” – Maja Kowalska (6b).

* 14. Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Recytatorskim – Julia Bartkiewicz (6b).

* 15. Finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii i społeczeństwa dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego w Gorzowie WielkopolskimMichał Krzemiński (5a).

* 16. I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju  Pięknego Czytania „CZYT*AS” w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Julia Bartkiewicz (6b).

* 17. I miejsce w Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Żarach – Julia Bartkiewicz i Maja Kowalska (6b).

* 18. Tytuł laureata w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Międzyrzeczu -  Aleksandra Chabza (6b

* 19. Wyróżnienie w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Międzyrzeczu - Maja Kowalska (6b).

* 20. III miejsce w Finale Miejskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.

* 21. I miejsce w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Ptaki drapieżne” – organizowany przez SP1 Żary.

* 22. IV miejsce w kategorii szkół podstawowych w Etapie Okręgowym XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Sławie – Julia Bartkiewicz i Maja Kowalska (6b).

* 23. I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Ziemia w naszych rękach” – organizowany przez Zespół Szkół w Żarach.

* 24. Nominacja do finału 20 konkursu piosenki „Wygraj sukces” – Maja Kowalska (6b).

* 25. Tytuł laureata II stopnia w Ogólnopolskim konkursie leksykalnym Memory Master – Julia Drzewoska (5b).

* 26. Nagroda Burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu dla Natana Szaro (6b) i Amelii Blimel (5b).

* 27. Nagroda Burmistrza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie artystycznej i reprezentowanie naszego miasta w Polsce dla Mai Kowalskiej (6b).

* 28. II miejsce w III Międzyszkolnym Turnieju Mitologicznym – drużyna – Aleksandra Ślipko, Oliwia Jaworska, Julia Drzewoska.

 

* ZAWODY SPORTOWE:

 

* 1. I miejsce w Powiecie w Turnieju Piłki Ręcznej w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży – Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015 – grupa dziewcząt. Awans do  zawodów rejonowych w Żaganiu.

* 2. I miejsce w Powiecie w Turnieju Piłki Ręcznej w ramach Żarskiej Olimpiady Młodzieży – Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015 – grupa dziewcząt. Awans do  zawodów rejonowych w Żaganiu.

* 3. IV miejsce drużynowo w indywidualnych biegach przełajowych.

* 4. Awans w biegach przełajowych do Finałów Powiatowych – Oliwia Zakrzewska i Oliwia Jaworska.

* 5. III miejsce w Finale Powiatowej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych – Oliwia Jaworska. Awans do Finału Wojewódzkiego.

* 6. V miejsce w Piłce Siatkowej w ramach Żarskiej Olimpiady Młodzieży.

* 7. I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt - w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży – Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015 w Górce

* 8. I miejsce w Finałach Powiatowej Olimpiady Młodzieży w Piątkach Piłkarskich Dziewcząt Szkół Podstawowych w Trzebielu - Martyna Niewiadomska, Aleksandra Chabza, Aleksandra Drozdowska, Amelia Blimel, Klaudia Nowak, Oliwia Zakrzewska, Anna Średniawa, Julia Baryś.

* 9. I miejsce w Finale Lekkoatletyki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w rzucie piłeczką palantową – dzieci starsze – 51,50 m – Amelia Blimel (5b).

* 10. II miejsce w Finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych w Gubinie.

 

*  Inne:

 

* 1. II miejsce w Europejskich Mistrzostwach Muaythai 2014 w Krakowie – Natan Szaro (6b).

* 2. II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski TSU SHIN GEN KARATE w formule Grappling kategoria do 21 kg – Szymon Stokłosa (1b).

* 3. II miejsce w zawodach strzeleckich w kategorii karabinka pneumatycznego – 10m – Igor Pietraszko (3a).

* 4. II miejsce w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Judo – Filip Maniecki (5a).

* 5. III miejsce w spławikowych zawodach wędkarskich – Wiktoria Konopielko (2b).

* 6. II miejsce w VI Regionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla kl. III cyklu 6-letniego – Dominika Nerga (3a).

* 7. Laureat IV Łużyckich Spotkań Wiolonczelowych – Juli Zając (3a).

* 8. I miejsce WKF WORLD CUP w  Chorwacji – K1-M-KADET-35kg – Natan Szaro (6b).

* 9. Wyróżnienie I stopnia w XIII Igraszkach Wiolonczelowych w Oleśnicy – Julia Zając (3a).

* 10. I miejsce w I grupie wiekowej w X Forum Młodych Wiolonczelistów w Gdańsku – Julia Zając (3a).

 

* Szachy:

 

* 1. II miejsce w szachach w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży – Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015 – drużyna: A. Ślipko, A. Derej, F. Niebylski, J. Drzewoska

* 2. XIII miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży -  drużyna: A. Ślipko, A. Derej, F. Niebylski, J. Drzewoska