* 1. II miejsce dla zespołu klas VI w Konkursie Matematycznym dla Szkół Podstawowych „Święto Matematyki”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żary w roku szkolnym 2012/2013 – Nikoletta Klisowska, Karolina Niedroszlańska, Lidia Starzec i Natalia Świąder (6b).
* 2. I miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki Turystycznej zorganizowanej przez żarski oddział PTTK oraz Żarski Dom Kultury – Szkoła Podstawowa nr 3 w Żarach – zespół „Erato”.
* 3. II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki Turystycznej zorganizowanej przez żarski oddział PTTK oraz Żarski Dom Kultury – Maja Kowalska.
* 4. I miejsce w II Konkursie Przyrodniczym szkół podstawowych zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Żarach w składzie Karolina Niedroszlańska 6 b, Lidia Starzec 6 b, Justyna Sieradzka 6 a, Kacper Gałecki 6 a.
* 5. II miejsce w konkursie pt. "Cztery żywioły" w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach - Nikoletta Klisowska 6 b, Karolina Niedroszlańska 6 b, Kacper Gałecki 6 a.
* 6. II miejsce w konkursie plastycznym „Żary bez barier”, organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość życia” w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych – Wiktoria Czajka
* 7. Kwalifikacje do etapu wojewódzkiego z historii i matematyki - Nikoletta Klisowska kil. 6b. Finalistka konkursu historycznego i matematycznego.
* Zawody sportowe:
* 1. Festiwal sportu w COTTBUS – „COTTBUSKI CZWÓRBÓJ”:
* - I miejsce wśród chłopców – Łukasz Siedlak (4a);
* - II miejsce wśród dziewcząt – Nikola Miśkiewicz (4b).
* 2. Akrobatyka:
* - Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce:
* I miejsce – skoki na ścieżce mężczyzn – Wiktor Dąbrowski (5a)
* I miejsce – czwórki mężczyzn – Wiktor Dąbrowski (5a)
* I miejsce – czwórki mężczyzn – Mateusz Zając (5a)
* II miejsce – czwórki mężczyzn – Eryk Zając (4a)
* III miejsce – dwójki mieszane – Eryk Zając (4a)
* III miejsce – dwójki mieszane – Julia Zając (1a)
* - Ogólnopolskie zawody „Młode talenty” - akrobatyka sportowa, skoki na trampolinie i ścieżce:
* I miejsce – skoki na ścieżce chłopców, klasa III – Wiktor Dąbrowski (5a)
* I miejsce – czwórki chłopców – Wiktor Dąbrowski (5a)
* I miejsce – czwórki chłopców – Eryk Zając (4a)
* I miejsce – czwórki chłopców – Mateusz Zając (5a)
* - XIX Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle w Twardogórze:
* I miejsce – break dance, solo, 11 lat i młodsi - Wiktor Dąbrowski (5a)
* 3. Turniej I-go kroku zapaśniczego – 15.12.2012r.
* - I miejsce – Amelia Blimel
* - I miejsce – Jakub Lochyński
* - I miejsce – Dominik Kiełsa
* - II miejsce – Paweł Czajka
* - III miejsce – Mateusz Kaszkur
* - III miejsce – Piotr Hawrylak
* 4. Powiatowa Liga Zapaśnicza:
* - III miejsce – Szymon Forst
* - VI miejsce – Mateusz Słowik
* - VI miejsce – Adrian Wróblewski
* 5. Pierwszy Turniej Ligi Zapaśniczej:
* - III miejsce – Amelia Blimel
* - I miejsce – Jakub Lochyński
* - II miejsce – Dominik Kiełsa
* - II miejsce – Oskar Krzyżanowski
* - II miejsce – Adrian Wróblewski
* - III miejsce – Mateusz Słowik
* - III miejsce – Mateusz Kaszkur
* - III miejsce – Piotr Hawrylak
* - IV miejsce – Paweł Czajka
* 5. Mikołajkowy Turniej Szachowy:
* - I miejsce – Szymon Rochowicz
* - II miejsce – Julia Drzewoska
* 6. XIV Noworoczny Turniej Szachowy:
* - I miejsce w kategorii do lat 10 – Aleksandra Ślipko
* - II miejsce w kategorii do lat 10 – Julia Drzewoska