"Jeżeli chcecie nauczyć się pływać ,
to trzeba, żebyście weszli do wody.
Jeżeli zamierzacie nauczyć się rozwiązywania zadań,
to trzeba, żebyście je rozwiązywali"

George Polya

Konkurs Matematyczny
                                   „ŚWIĘTO MATEMATYKI”

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematycznym organizowanym przez nauczycieli Gimnazjum nr 2 w Żarach. Była to dziewiąta edycja Konkursu „ŚWIĘTO MATEMATYKI” dla uczniów klas VI szkół podstawowych pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Żary. W konkursie wzięli udział uczniowie 12 szkół podstawowych miasta i gminy Żary.
Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Paulina Basałyga, Agata Brzościkowska, Monika Pieklik, Tomasz Szytuła, Mateusz Słowik
i Damian Korycki
W konkursie indywidualnym świetnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły:
II miejsce - Tomasz Szytuła
III miejsce - Mateusz Słowik
W konkursie zespołowym reprezentacja szkoły spisała się równie świetnie i zajęła VI miejsce. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.