7 września czterdzieścioro pięcioro uczniów klas 4,5,6 przybyło do ośrodka Regle, by wspólnie uczyć się, bawić i korzystać z dobrodziejstw górskiego klimatu. Przyjęcie, z jakim spotkali się uczestnicy turnusu przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Uczniowie przez dwa tygodnie, oprócz tradycyjnych zajęć lekcyjnych, mieli zapewnione liczne atrakcje: wyjazdy na basen, inhalacje w grocie solnej, dystkoteki. Dzieci uczestniczyły także w wycieczkach, które miały przede wszystkim wartość dydaktyczną i wychowawczą. Żarscy uczniowie między innymi uczestniczyli w procesie wypiekania chleba w Brennej, zajrzeli za kulisy teatru lalek Banialuka w Bielsku-Białej, poznali historię słynnych koniakowskich koronek. W trakcie trwania turnusu dzieci oglądały pokazy lotów ptaków drapieżnych w Ustorniu, zdobyły Trzy Kopce Wiślańskie i Skolnity Wierch. Uczniowie, podziwiali trofea Adama Małysza i nowo wybudowaną skocznię jego imienia. Wychowankowie żarskiej Trójki mieli również niepowtarzalną okazję, by poznać kulturę i sztukę Śląska Cieszyńskiego, a także wysłuchać opowieści w gwarze jabłonkowskiej, która to jest charakterystyczna dla regionu Trójwsi Beskidzkiej.
Czas spędzony w Wiśle niewątpliwie na długo zapadnie w pamięci uczniom, gdyż w okresie trwania turnusu mogli nauczyć się oni, w zgoła inny sposób niż w szkole, żyć i współdziałać w grupie rówieśniczej. A przecież jest to jedno z najważniejszych doświadczeń, jakie może zdobyć młody człowiek, u progu wejścia w dorosłe życie.

Oferta organizatora

14-dniowy turnus  dla dzieci

w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „REGLE” w Wiśle

W ramach turnusu zapewniamy:

• zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami,
  • 5 posiłków dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
  • transport dzieci w trakcie trwania turnusu oraz zapewniamy powrót,
  •  wycieczki autokarowe do wyboru (np. Pętla Beskidzka, Trójwieś, Bielsko-Żar-Żywiec, Cieszyn),
  • wycieczki górskie z przewodnikiem do wyboru (np. Czantoria, Stożek, Szyndzielnia, Klimczok),
  • wyjścia i wyjazdy edukacyjne do wyboru (np. Muzeum Beskidzkie w Wiśle, Muzeum Narciarstwa w Wiśle, „śladami Małysza”, Chlebowa Chata w Brennej, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle Czarne, Zapora w Wiśle Czarne, Źródła Białej i Czarnej Wisłeki, Galerie Sztuki Ludowej w Istebnej i Koniakowie, teatralizacja w Teatrze Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej, powstanie filmu rysunkowego – kiedyś i dzisiaj (np. Bolek i Lolek) w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, ścieżka edukacyjna w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej), wyjazd do Parku Rozrywki w Ochabach lub Żorach
  • wyjścia lub wyjazdy na basen,
  • ogniska, kuligi, dyskoteki, karaoke, projekcje filmów,
  • gry i zabawy plenerowe i świetlicowe prowadzone przez  wychowawców ,
  • spotkanie i wspólna zabawa z kapelą góralską,
  • inhalacyjne seanse dzieci w grocie solnej znajdującej się na terenie obiektu pod opieką nauczyciela,
  • lekarz na wezwanie.

Do dyspozycji kadry pedagogicznej w celu prowadzenia planowych zajęć udostępniamy dwie świetlice z pełnym wyposażeniem, salę komputerową z dostępem do internetu oraz pokój nauczycielski z niezbędnymi urządzeniami i pomocami dydaktycznymi.