To hasło programu poświęconego edukacji z zakresu profilaktyki przeciwpróchniczej, realizowanego w listopadzie i grudniu w naszej szkole. Wdrożeniem założeń programu zajmowały się pielęgniarka szkolna, nauczyciel świetlicy oraz nauczyciel biblioteki. Zaplanowane działania skierowane były do uczniów klas I-III. W ramach programu prowadzono zajęcia tematyczne w świetlicy z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych, zorganizowano dwa konkursy plastyczne oraz konkurs na ulotkę. Liczne grono laureatów nagrodzono na przedświątecznym apelu

Uczniowie brali również udział w pogadankach z pielęgniarką i wychowawcami na temat zdrowia i higieny jamy ustnej oraz wpływu odżywiania na stan i zdrowie zębów. Dzieci otrzymały zdrowe produkty żywnościowe, bogate w wapń niezbędny do budowy kości i zębów oraz bezcukrowe gumy do żucia.

Za otrzymane z dotacji środki zakupiono szczoteczki do zębów, żel do fluoryzacji, plansze i książki edukacyjne oraz profesjonalną szafkę na szczoteczki do zębów dla dzieci. Dzięki niej możliwe będzie higieniczne przechowywanie w szkole szczoteczek do fluoryzacji.