Szkoła Podstawowa nr 3

im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Get Adobe Flash player


1 września dla 4763600 uczniów w całej Polsce, tradycyjnie, zadzwonił pierwszy dzwonek. Rok szkolny 2014/2015 jest szczególny ze względu na zmiany jakie wprowadzone zostały przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest również wyjątkowy dla uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3.
Apel inaugurujący nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczął się o godzinie 9:00, gromadząc wielu gości. Podczas uroczystości, kończąca pięcioletnią kadencję Pani Dyrektor Teresa Ziaja, podziękowała za lata współpracy uczniom, ich rodzicom i nauczycielom i przekazała obowiązki powołanej na to stanowisko nowej Pani Dyrektor - Barbarze Kościńskiej, która powitawszy zgromadzonych uczniów życzyła im wielu sukcesów szkolnych.
Pod koniec apelu nastąpiło złożenie ślubowania i pasowanie na pierwszaka uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Był to szczególny moment dla dzieci z klas pierwszych - szczególnie zaś dla tych najmłodszych - uczniów sześcioletnich, którzy w tym roku, po raz pierwszy, obowiązkowo rozpoczęli naukę.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się na spotkania klasowe ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nauce, a pracownikom spokojnej i pełnej satysfakcji pracy.

Galeria