18 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach spotkali się z uczniami szkoły partnerskiej ze Schleife w Niemczech na Dniu Sportu w miejscowości Halbendorf. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy mieszane, powstały pary - partnerzy korespondencyjni. Uczniowie od razu próbowali rozmawiać ze sobą przywołując znane zdania i słowa z języka niemieckiego oraz języka polskiego.
Pierwszym etapem Dnia Sportu była wędrówka wokół jeziora Halbendorf. Po drodze dzieci wykonywały wspólnie ćwiczenia na tzw. stacjach zadaniowych, np. skłony, zwisy, wspinanie się itp. Było 20 takich stacji. Następnym punktem programu były mecze w piłkę siatkową i nożną. Po zakończeniu konkurencji sportowych dzieci wymieniły się listami oraz drobnymi upominkami, a na zakończenie tak miłego dnia częstowały się kiełbaskami z grilla, ciastem i napojami. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Nawet pogoda nam dopisała. Następne spotkanie dzieci ze szkół partnerskich w marcu. Czekamy niecierpliwie!!