Spływy kajakowe dla szkół

Spływy kajakowe dla zorganizowanych grup szkolnych, oferta przygotowywana jest z myślą o uczniach, studentach, opiekunach i nauczycielach. Spływy kajakowe to idealna okazja do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Przywiązujemy szczególną wagę do bezpieczeństwa Spływy kajakowe Susiec organizowane są przy pomocy ratowników WOPR. Ratownicy instruują młodzież odnośnie bezpieczeństwa podczas spływu. Szczegóły trasy na stronie: http://www.kajakiszumy.pl

1. I miejsce indywidualnie w Konkursie Matematycznym dla Szkół Podstawowych „Święto Matematyki”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żary w roku szkolnym 2011/2012 – Joanna Ślipko (6c), Słowik Tomasz (6 c), Konrad Krukowski (6 a),

2. Grand Prix „Złota Podkowa Szczęścia” w kategorii szkół podstawowych w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Country/Ludowej pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego - szkolny zespół wokalny ERATO.

3. I miejsce w Konkursie Przyrodniczym dla Szkół Podstawowych, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żary w roku szkolnym 2011/2012.

4. Wyróżnienie za udział w konkursie plastycznym dla klas I – III „Unia Europejska to…” – Aleksandra Ślipko (2b).

5. II miejsca w IV Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczym „Poznaję Łużycką Ojcowiznę Kresową i buduję makietę łużyckiego zabytku kresowego”, pod hasłem „Lwów i bohaterskie czyny Orląt Lwowskich” - Justyna Sieradzka (5a)

6. III miejsca w IV Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczym „Poznaję Łużycką Ojcowiznę Kresową i buduję makietę łużyckiego zabytku kresowego”, pod hasłem „Lwów i bohaterskie czyny Orląt Lwowskich” - Paulina Basałyga (4a) i Patryk Gawłowicz (4a).

7. Laureat w VIII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek - szkolny zespół wokalny Erato - w skład zespołu wchodzą uczennice klas trzecich:

Maja Kowalska (3b), Aleksandra Chabza (3b), Nikola Miśkiewicz (3b), Natalia

Klisowska (3b), Zuzanna Kuczma (3b), Sandra Mazurczak (3a) i Martyna

Niewiadomska (3a).

8. Laureat w finale wojewódzkim Konkursu Przedmiotowego z Historii i Społeczeństwa – TOMASZ SŁOWIK (6c).

9. Laureat w finale wojewódzkim Konkursu Przedmiotowego z Historii i Społeczeństwa – KONRAD KRUKOWSKI (6a).

10. Laureat w finale wojewódzkim Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego – TOMASZ SŁOWIK (6c).

11. I miejsce w Finale Gminnego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.

12. II miejsce w XIV Turnieju Wiedzy o Żarach.

13. Laureat w finale wojewódzkim Konkursu Przedmiotowego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.” – KONRAD KRUKOWSKI (6a).

14. II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Ekspert w dziedzinie obszarów chronionych NATURA 2000” – organizatorzy SP1 i LOP w Żarach.

15. II miejsce w Rejonowym Konkursie Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Polskim Czerwonym Krzyżu – Urszula Maliszewska (6a).

16. II miejsce dla kl. 1a w plebiscycie Gazety Lubuskiej „Pokażcie klasę” w kategorii kl. 1-3 szkół podstawowych.

Zawody sportowe:

Żarskie Igrzyska Młodzieży:

1. II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży:

1. III miejsce w pływaniu styl dowolny chłopców – Radosław Pisarski (6a).

*

Żarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce:

•3 dziewczęta:

- II miejsce – 60 m – Kornela Kurzawska (8,9 s)

- I miejsce – 600 m - Karolina Pawlaczyk (2,06,5 min)

- I miejsce – skok wzwyż – Marzena Sierżant (120 m)

- I miejsce – rzut p. pal. - Kornela Kurzawska (47 m)

- III miejsce – 4 x 100 m (61,6 s)

•4 chłopcy:

- III miejsce – 60 m – Kacper Ratajczak (8,7 s)

- III miejsce – 300 m – Dawid Krzywicki (48,9 s)

- II miejsce – skok w dal – Dawid Krzywicki (4,53 m)

- III miejsce – rzut p. pal. – Piotr Osek (52 m)

- II miejsce – 4 x 100 m (59,0 s)

•5 klasyfikacja drużynowa:

- II miejsce – dziewczęta;

- IV miejsce – chłopcy.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce:

•6 dziewczęta:

- III miejsce – 60 m – Kornela Kurzawska (8,9 s)

- III miejsce – 600 m - Karolina Pawlaczyk (2,06,5 min)

- I miejsce – skok wzwyż – Marzena Sierżant (120 m)

- I miejsce – rzut p. pal. - Kornela Kurzawska (47 m)

- III miejsce – 4 x 100 m (61,6 s)

•7 chłopcy:

- IV miejsce – 60 m – Kacper Ratajczak (8,7 s)

- III miejsce – 300 m – Dawid Krzywicki (48,9 s)

- IV miejsce – skok wzwyż – Kacper Ratajczak (135 m)

- III miejsce – skok w dal – Dawid Krzywicki (4,53 m)

- II miejsce – 4 x 100 m (59,0 s)

Liga Powiatowa w zapasach dla klas V – VI i gimnazjów (02.02.2012):

I miejsce Tomasz Lichodziejewski;

II miejsce Jakub Zienkiewicz;

III miejsce Dorian Włodarczyk;

III miejsce Patryk Kaczmarski;

IV miejsce Tomasz Kowalski;

V miejsce Adrian Wróblewski.

Liga Powiatowa w zapasach dla klas III – IV (04.02.2012):

II miejsce Patryk Janiszewski;

II miejsce Szymon Forst;

III miejsce Mateusz Słowik.

*

Międzyszkolna Liga Żaków: (skład zespołu: Amelia Blimel, Szymon Rochowicz, Michał Krzemiński, Jakub Kowalczyk, Seweryn Kubicki, Piotr Hawrylak, Mateusz Stefański, Hubert Zdanowicz, Filip Niebylski)

1. II miejsce w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców (rocznik 2003 i młodsi) o Puchar Prezesa UKS Promień.

2. IV miejsce w II Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców (rocznik 2003 i młodsi) o Puchar Prezesa UKS Promień.

3. III miejsce w III Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców (rocznik 2003 i młodsi) o Puchar Prezesa UKS Promień.

4. II miejsce w gwiazdkowym turnieju piłki nożnej klas I-III zorganizowanym przez KS Promień Żary.

Szachy:

1. I miejsce w XIII Noworocznym Turnieju Szachowym w grupie do lat 10 w kategorii dziewcząt - Aleksandra Ślipko (2b).

2. II miejsce w XIII Noworocznym Turnieju Szachowym w grupie do lat 10 w kategorii dziewcząt - Julia Drzewoska (2b).

3. II miejsce w XIII Wiosennym Turnieju Szachowym w grupie do lat 10 w kategorii dziewcząt - Aleksandra Ślipko (2b).

4. III miejsce w XIII Wiosennym Turnieju Szachowym w grupie do lat 10 w kategorii dziewcząt - Julia Drzewoska (2b).