Szkoła Podstawowa nr 3

im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Get Adobe Flash player

Zapraszamy na spotkanie pod hasłem „Przygarnij mnie”.  Spotkanie dzieci i rodziców z przedstawicielami lokalnego schroniska, w obecności lekarza weterynarii ma na celu uświadomienie istoty opieki nad zwierzakami. Dzieci będą miały szansę dowiedzieć się jak przebiega proces adopcji, wypełnią również ankietę z pytaniami dotyczącymi niespodziewanych sytuacji w związku z opieką nad czworonogiem.

Jak przebiega adopcja?

Adopcje psa rozpoczyna się od wyboru kandydata na nowego członka naszej rodziny, zwykle podczas wizyty w schronisku. Następnie ustalane jest spotkanie z wolontariuszem i rozmowa przed-adopcyjna. Przy takiej wizycie mamy okazję spędzić trochę czasu z potencjalnym pupilem.

Jeśli po spacerze zapoznawczym wciąż interesujemy się zwierzakiem, wolontariusz kontynuuje rozmowę, edukując o kosztach utrzymania, leczenia i innych obowiązkach. Następnie możemy zadać parę pytań odnośnie psa, jego zachowań i usposobienia. Dzięki odpowiedniej edukacji w tym temacie, możemy wyeliminować połowę nieprzemyślanych decyzji, związanych z adopcją bądź pochopnym kupnem zwierzaka.

Zadaniem schroniska jest przekazanie zwierzaka w dobre ręce, w związku z tym przy adopcji podpisywana jest umowa, w której zobowiązujemy się do zapewnienia pupilowi odpowiednich warunków. Pamiętajmy, że schronisko  funkcjonuje głównie z dofinansowania miasta i wsparcia mieszkańców.  Uczulanie dzieci na ten ważny problem społeczny z pewnością pomoże w kształtowaniu pozytywnych wartości.

Za pomoc w organizacji dziękujemy:
lek. wet. Joannie Janickiej
http://przychodniazalesie.pl