Dnia 15 listopada 2013 r. w Żarskim Domu Kultury „Luna” odbył się finał akcji „Włącz Eco Wyobraźnię”, której pomysłodawcą był Zakład Gospodarki Komunalnej-Organizacja Odzysku BIOSYSTEM SA z Krakowa oraz Urząd Miasta Żary i firma Kronopol.
Akcja rozpoczęła się 21 października i trwała do 8 listopada.  Głównym celem akcji było wykształcenie właściwych zachowań i nawyków wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez wprowadzenie edukacji dotyczącej segregacji i recyklingu odpadów. Ponadto organizatorzy zaplanowali zbiórkę baterii i akumulatorów oraz uczestnictwo uczniów w konkursach: fotograficznym, plastycznym i technicznym. Nasza szkoła zgłosiła do konkursu technicznego trzy prace z klas I-III i trzy z klas IV-VI. W kategorii klas młodszych II miejsce za pracę „Pudel” zajęła uczennica klasy 3a Klaudia Misik, a w kategorii klas starszych I miejsce za pracę „Eco System” zajęła uczennica klasy 6a Klaudia Biskowska.

Podczas finału zostały wręczone dyplomy i nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów. Zaprezentowano również przedstawienia „ekologiczne” różnych grup wiekowych                           z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Dodatkową atrakcją były zabawy sportowe i muzyczne, w których uczestniczyli chętni uczniowie.

Dziękuję nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie się w akcję, a twórcom budowli z surowców wtórnych gratuluję ciekawych pomysłów.

Piotr Nerga - szkolny koordynator akcji