Dnia 25.04.2014r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Żarach dokonano uroczystego otwarcia placu zabaw. Inwestycja powstała w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". Wartość zadania wyniosła ponad 180 000 tysięcy złotych. Plac zabaw powstał z myślą o dzieciach z klas I-III, dla których ruch i zabawa to warunek niezbędny dla rozwoju fizycznego, intelektualnego i społecznego.

Uroczystość zaszczycili przedstawiciele Urzędu Miasta w Żarach - wiceburmistrz Patryk Faliński oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Elżbieta Maj, przedstawiciel Terenowego Oddziału Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. pani Elżbieta Durlik oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek Oświatowych. Nie zabrakło oczywiście tych, dla których plac zabaw został utworzony - dzieci ze szkoły oraz z pobliskiego przedszkola . Piękna pogoda sprzyjała zabawom. Plac jest wyposażony w kolorowe urządzenia zabawowe i bezpieczną nawierzchnię.