TURNIEJ PROFILAKTYCZNY „NA TROPIE ZDROWIA”

odbył się w naszej szkole po raz 1,
uczestniczyły w nim 4 klasy I-III.

W dniu 29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się po raz pierwszy Turniej Profilaktyczny klas I-III promujący zdrowy styl życia pod hasłem „Na tropie zdrowia”.

Jest to jedno z zadań projektu Promowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień. Na tropie zdrowia.” w ramach PROGRAMU Z ZAKRESU PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH współfinansowany przez Burmistrza Miasta Żary.

W konkurencjach brali udział uczniowie czterech klas I - III, łącznie 88 uczniów.

Każda z konkurencji była oceniana przez jury w składzie: Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zofia Szarejko-Michalska, pani Katarzyna Szklarz oraz pan Piotr Nerga. Nad całością imprezy czuwała  organizatorka - koordynator Turnieju pani Mariola Krasowska oraz wychowawczynie klas: Alicja Bojakowska. Danuta Raniszewska, Elżbieta Grzech i Dorota Bizukojć.

Uczniowie udowodnili, że posiadają solidną wiedzę na temat uzależnień:

*   szybko i dobrze odpowiadali na pytania testowe na temat szkodliwości palenia,

*   bardzo sprawnie rozwiązali test o zdrowym stylu życia – wybór prawidłowych odpowiedzi

*   błyskawicznie odgadli trudne hasła z krzyżówki profilaktycznej,

*   prawidłowo i szybko układali  Puzzle - obrazki o treści profilaktycznej,

*   wyczerpująco udzielali wypowiedzi na zadane pytanie.

Uczestnicy Turnieju ujawnili:

*   zdolności plastyczne - prezentując oryginalne, pięknie wykonane plakaty

*   zdolności aktorskie – pantomima - odgrywając dynamiczne scenki pokazujące antyreklamę nałogów

Współzawodnictwo przebiegało:

w wesołej, pełnej zaangażowania ze strony wszystkich zespołów klasowych, atmosferze.

Najwięcej emocji i śmiechu   wzbudziły konkurencje sportowe, w których zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoją sprawność i wydolność płuc.

Wszystkie klasy biorące udział w turnieju otrzymają dyplomy, a także słodkie nagrody.

Organizatorki Turnieju „Na tropie zdrowia” cieszą się, że odbywające się z ich inicjatywy konkursy i turnieje szkolne wpływają na naturalne przyswajanie sobie ważnych treści profilaktycznych przez uczniów i wyrabianie u nich postawy asertywnej.

Mariola Krasowska

Zobaczmy jak wyglądała rywalizacja w Turnieju "Na tropie zdrowia"