Zbliżają się dni wolne, będziemy mieli więcej czasu dla siebie, najbliższych. Zamiast wspólnego siedzenia przed telewizorem (zmoro, a kysz!) proponuję wspólną zabawę. Rozwiązaniem są przysłowia. Należy połączyć ze sobą 2 „bombki” i podać rozwiązanie – 18 przysłów.

Diagram

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz nauczycielom, którzy zmobilizowali podopiecznych do pracy.

Oto wyniki poszczególnych konkursów (jury długo nie było jednomyślne)

Kl. I
Mój ulubiony bohater książkowy; I Nicola Gudajczyk 1c, II Wiktoria Trzoska 1b, III Dominika Lang 1b.

Kl. II

Biblioteka (książka) moich marzeń; I  Maciej Ziółkowski 2a, Oliwier Ślawski 2a, II Fabian Deć 2a; III Aleksander Lichdziejewski 2a.

Kl. III
Konkurs ładnego czytania: I Dominika Nerga, II Julia Zając, III Daniel Zakaszewski.

Kl. IV
Dzień kundelka (25.10.)- album o piesku
ex aequo Bartek Strzałka, Klaudia Misik.

Kl. V
Jestem poetką/poetą (utwory nt. czytania, biblioteki)
Nie wpłynęła ani jedna praca.

Kl.VI
Czytamy koleżankom i kolegom.
Z klas 6a i 6b zgłosiło się po 3 osoby

PAŹDZIERNIK   MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Z  tej okazji zapraszam uczniów (+rodziców – nieodzowna pomoc) do wzięcia udziału w konkursach.

Na tablicy „Biblioteka”  - korytarz, I piętro - wywieszone są zadania dla poszczególnych klas. Oto one:

KLASA

ZADANIE

Mój ulubiony bohater książkowy.

Prace plastyczne

Biblioteka (książka) moich marzeń.

Prace plastyczne

Konkurs ładnego czytania.

23.10.  - 6 osób z klasy zapraszam do biblioteki.

25.10. – Dzień kundelka.

Album o moim piesku (prawdziwym lub wymarzonym)

Jestem poetą, poetką

Wiersz, rymowanka na temat czytania, biblioteki

Czytamy koleżankom i kolegom.

3 osoby z klasy 6a przeczytają przygotowany fragment klasie 6b (i na odwrót)

Nagrody czekają!

Dla chętnych - dodatkowo

„Tygodniowy konkurs”

Od 13.10. do 17. 10. – na tablicy przed biblioteką codziennie wywieszę pytanie lub  polecenie,
np. z rozrzuconych wyrazów ułóż tytuły książek dla dzieci; z podanych liter utwórz sensowne zdanie, np. p..k….g….c….Piotruś kupił gorzką czekoladę.

Ostatnie pytanie pojawi się na tablicy 20. października (zamiast 14.10.)

Wyniki konkursów ogłoszę na początku listopada.

Powodzenia

Nagrody czekają!

DRODZY RODZICE. ZAJRZYJCIE NA TE STRONY. GWARANTUJĘ,
ŻE NIE TYLKO DZIECI BĘDĄ CHĘTNIE DO NICH POWRACAĆ.

Na ćwiczenie spostrzegawczości i cierpliwości polecam ”bąbelkową armatkę”. Wciąga!!

WWW.grydladzieci.edu.pl

WWW.czasdzieci.pl

WWW.lulek.tv.pl

Chętnie skorzystam z propozycji ciekawych stron, ale proszę o adresy gier  na poziomie szkoły podstawowej i nie „strzelanki”.