Szkoła Podstawowa nr 3

im. Henryka Sienkiewicza w Żarach

Get Adobe Flash player
to rodzinne święto propagujące zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek, w którym bierze udział cała społeczność szkolna.
Festyn obfitował w różnorodne atrakcje. Uczniowie wspólnie z rodzicami
i nauczycielami aktywnie uczestniczyli w licznych zabawach, grach i konkurencjach sportowych. W programie imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami, loterii fantowej, pomiaru ciśnienia, prezentacji Pana leśniczego i malowania twarzy. Wiele radości uczestnikom imprezy przyniósł pokaz eksperymentów, baniek mydlanych, dmuchana zjeżdżalnia i gra w Petankę (kule). Nasze święto uatrakcyjnione zostało również wystawą obrazów ręcznie haftowanych Pani Agnieszki Stańczyk, pokazem zawodników z Żarskiego Klubu Sztuk Walki Pana Poloka, pokazem pierwszej pomocy oraz umiejętności strażackich i sprzętu ratowniczego.
W trakcie imprezy każdy mógł skosztować smacznych i zdrowych potraw, przygotowanych przez panie kucharki, rodziców i nauczycieli. Nasze święto odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Według uczestników festyn był ogromnym szkolnym przedsięwzięciem, które zorganizowane zostało z wielkim rozmachem i perfekcją. W jego organizację zaangażowana została cała społeczność szkolna.
Zdaniem uczniów, nauczycieli i rodziców różnorodne gry i zabawy ruchowe, loterie, pokazy, stoiska ze szkolnymi rarytasami i zdrową żywnością, wytwory pracy uczniów, rodziców, kolorowe dekoracje, występy artystyczne umilały czas i przyczyniały się do przeżywania wspólnie cudownych chwil. Festyn sprzyjał tworzeniu pozytywnych więzi, relacji i był znakomitą okazją do integrowania i scalania naszej szkoły ze środowiskiem lokalnym. Sadzę, że przyczynił się do kreowania przyjaznego wizerunku naszej nowoczesnej, przyjaznej i otwartej na potrzeby środowiska lokalnego szkoły w oczach wszystkich jego uczestników.

Galeria